Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Yeşilköy Mah. 26600 Sivrihisar / Eskişehir

Phone: +90 (222) 724 30 40 - 41

Fax:  +90 (222) 724 30 11

Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi

Kategoriler 
1-Rotax motor ile güçlendirilmiş LSA / ULM sabit kanat kategorisi
2-200 HP altında motor gücüne sahip diğer uçaklar
3- Özel Kategori

Pilotlar ve Katılım
SHY 2017 ye katılacak pilotların, yarış ve antrenman günlerinde, yarışacağı kategoride geçerli olan bir pilot lisansına sahip olmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılacak bütün pilotlar SHY 2017 organizasyon komitesinin hazırladığı "yarış şartları deklarasyonunu" ve buna bağlı diğer belgeleri imzalarlar. Yarışma sırasında uçakta sadece bir pilot ve / veya bir yarışmacı pilot + bir emniyet pilotu bulunabilir. SHY 2017 Hava Yarışlarına katılmak isteyen pilotlarımızın bu isteklerini ve katılacakları kategoriyi en geç 20 Haziran 2017 tarihine kadar info@acromach.com e mail adresine bildirmeleri gerekmektedir.Yarışmaya katılacak pilot arkadaşlarımız aynı kategoride olmak şartıyla, kendilerine ait olmayan bir hava aracını veya bir başka pilot tarafından yarışmada uçmuş ve / veya uçacak bir hava aracını kendileri için yarışmada uçacakları hava aracı olarak deklare edebilirler. Bir başka deyişle, aynı hava aracı farklı pilotlar tarafından yarışmaya katılmak üzere deklere edilebilir.

Yarışma Yeri ve Tarihi / İntikaller
Yarışma yeri : S.U.S.H.M. Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan tesisleridir. Antrenman ve yarışma tarihleri : " 30 Haziran 2017" intikal ve antrenman, "01/02 Temmuz 2017 antrenman ve yarışma şeklindedir. İntikal uçuşlarının en geç 30 Haziran 2017 tarihi gün batımına kadar tamamlanması istenmektedir.Organizasyon tarihlerde olabilecek değişiklikler ayrıca bildirilecektir.Konaklama ihtiyacı olan pilotlarımızın bu ihtiyaçlarını info@acromach.com adresine bildirmeleri halinde gerekli otel rezervasyonları yapılabilecektir. S.U.S.H.M. / otel arasında ücreti karşılığı servis hizmeti verilecektir.
VHF Airband Frekansı
İntikallerde, antrenmanlarda ve yarışma sırasında tek bir frekans kullanılacaktır. Artan Kule frekansı 131.625 MHZ dir.
Diğer Şartlar
SHY 2017 ye katılım ücrete tabi değildir ve bütün pilotlarımıza açıktır. Katılımcılar yakıt ve yağ ihtiyaçlarını ücreti karşılığı temin edebileceklerdir. Ayrıca etkinlik alanında kurulacak olan Sky – Cafe çadırı, etkinlik boyunca sürekli açık olacak ve katılımcı pilotlarımız buradan yemek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Yarışmacı pilot arkadaşlarımız yanlarında diledikleri kadar seyirci ve destekleyici getirebilirler. Ayrıca SHY 2017 ye seyirci olarak katılmak isteyen herkese ücretsiz olarak açıktır. Katılımcı uçakların üzerine uzaktan görülebilir büyüklükte "yarışma numarası ve kategori harfi" folyo ile yapıştırılacaktır. Kategori içi yarış sıralamaları, 01.07.2017 Cumartesi günü kura yolu ile tespit edilecektir. Antrenman ve yarışma günlerine ilişkin detaylı program aşağıdaki gibidir.

“SHY 2017” Antrenman ve Yarışma Günlerine ilişkin detaylı program aşağıdaki gibidir.

 

-01 Temmuz 2017 Cumartesi günü :
*09.00 , OCC Çadırında Günlük Brifing. 
*10.00 - 13.00 , Programlı Antrenmanlar
*13.00 - 14.00 , Yemek molası ve “Semin Öztürk Akrobasi Gösterisi Provası“
*14.00 - 18.00 , Programlı Antrenmanların devamı

 

-02 Temmuz 2017 Pazar günü: ”Seyircilere Açık ve Ücretsiz " 
*09.00 , OCC Çadırında Günlük Brifing
*10.00 - 13.00 , Yarışma
*13.00 - 14.00 , Yemek molası ve “Semin Öztürk Akrobasi Gösterisi “
*14.00 - 18.00 , Yarışma 
*18.15 , Madalya ve Ödül Töreni
*19.00 , Katılımcılara Özel "Apron Ateşi Partisi"

 

“SHY 2017– Sivrihisar Hava Yarışları” bütün pilotlara açık ve katılım ücrete tabi değil.

Yarış rotası, 2 dönüş ( A ve B kilit) noktalı "Sosis Rota" şeklinde "zamana karşı" olacak. Hızın yanında kilitlere en yakın dönüşleri yapabilen pilot en iyi zamanı yapmış oluyor. A ve B arası mesafe 800 metre. Yarış tur sayısı “4 tur”. Kilit içinden dönüş yapan pilotlar diskalifiye olacaklar. Bunun tespiti hem kilit görevlileri hem de her bir uçağa monte edilecek GPS ile yapılacak. Kilit işaretleri pilotların rahatça görebilecekleri ebatta oluyor. Yarış rota turları saat istikametinin aksine, soldan oluyor. Yarışma esnasında, “SHY 2017” organizasyonu tarafından belirlenen 3 Hakem ve 3 Jüri Üyesi bulunacak.
“SHY 2017 – Sivrihisar Hava Yarışları” organizasyonuna “EKER Havacılık” Firması "Teknik Çözüm Ortağı" olarak sponsor oluyor. Yarış sırasında “EKER Havacılık” tarafından temin edilecek GARMIN GPS cihazları kullanılacak. Ayrıca, dereceye giren pilotlara EKER Havacılık tarafından çeşitli ödüller verilecek.
Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nin medya sponsoru Power FM ‘in UÇUŞ SİMÜLATÖRÜ de etkinlik boyunca seyircilerle olacak.
Katılımcılar, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi ile anlaşmalı otellerde hava parkına özel indirimli ücretlerden istifade edebiliyor. Anlaşmalı otelde konaklayan katılımcılar için sabah ve akşamları belirlenen saatlerde ücretsiz servis düzenleniyor. Konaklama ihtiyacı olan pilotların bu ihtiyaçlarını “info@acromach.com” adresine bildirmeleri halinde gerekli otel rezervasyonları yapılabilecek. 
Çadır kurarak kamp yapmak isteyenler için, hava parkında kamp alanı da bulunuyor.
Sky-Cafe Restoran leziz yemeklerle organizasyon boyunca pilotların ve seyircilerin hizmetinde oluyor.